Türkiyenin otomobil fabrikası 2022 de üretime hazırlanıyor

Türkiyenin otomobil fabrikası 2022 de üretime hazırlanıyor

Fikri ve sinai mülkiyet hakları yüzde 100 Türkiye’ye ait Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG), Gemlik’te kurulan fabrikasının inşaatı sürüyor… 1 yıl boyunca yapılan işler ve gelinen son nokta ile ilgili TOGG tarafından bilgiler verildi. 


YOL HARİTASI Buna göre, batarya teknolojisi konusunda Farasis ile niyet mektubu imzalandı ve binek araçlar için batarya üretecek 6’ncı ülke konumuna gelindi. Nikel oranı zengin batarya kimyası ile menzil avantajı sağlandı. Enerji depolamada ve farklı sektörlerde kullanımı için üretim planlandı. Yenilikçi hücre geliştirilmesi ve Türkiye’de üretimi için yol haritası oluşturuldu. 


TASARIM VE MÜHENDİSLİK ENTEGRASYONU YÜZDE 90 ORANINDA TAMAMLANDI Doğuştan elektrikli platformun teknik ve donanım listesi, elektrik mimarisi, batarya, ve güç aktarma organları tasarımı, sanal paketleme, ergonomi, performans ve güvenlik simülasyonları tamamlandı. Sanal ve fiziksel prototipler, ileri sürücü destek sistemleri bağlantılılık mimarisi oluşturuldu. Tasarım ve mühendislik entegrasyonu yüzde 90 oranında tamamlandı. İç ve dış renk kombinasyonları desen ve malzeme seçimleri tamamlanırken, C-SUV modeli için 32 ayrı ülkede tasarım tescili alındı.